Strona główna
Kosmetyki
Tutaj jesteś

Jak dbać o kręcone włosy?

3 kwietnia 2023 Jak dbać o kręcone włosy

Kręcone włosy są jednym z najpiękniejszych i najbardziej wymagających rodzajów włosów. Z jednej strony, kręciołki dodają włosom niepowtarzalnego charakteru i wyjątkowego uroku, a z drugiej strony, wymagają specjalnej pielęgnacji, aby wydobyć ich skręt i podkreślić połysk. Jak dbać o kręcone włosy? 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie wyróżnia się rodzaje skrętu,
  • jak dbać o kręcone włosy w odpowiedni sposób,
  • jakie cięcia podkreślają ten typ włosów.

Jakie wyróżnia się rodzaje skrętu?

Kręcone włosy można podzielić na kilka rodzajów, w zależności od stopnia ich skrętu. Typ 4A, 4B i 4C, są najbardziej skręcone z wszystkich i mają tendencję do szybkiego puszenia się i plątania. Włosy typu 3A, 3B i 3C są mniej kręcone niż afro, ale wciąż mają wyraźne fale i loki. Włosy falowane charakteryzują się luźniejszym skrętem i oznaczane są jako 2A, 2B i 2C.

Pielęgnacja włosów kręconych

Warto zainwestować w kosmetyki dedykowane temu rodzajowi włosów, które pomogą w wydobyciu skrętu i zwiększeniu połysku. Warto również pamiętać o regularnym obcinaniu końcówek, co zapobiegnie rozdwajaniu się włosów i utrzymaniu efektu skrętu. Dbanie o kręcone włosy wymaga czasu i poświęcenia, ale efekt końcowy z pewnością zadowoli każdego, kto marzy o zdrowych i pięknych włosach. Przedstawiamy kilka rad, które mogą pozytywnie wpłynąć na kondycję włosa.

Unikaj częstego mycia

Kręcone włosy zwykle cechują się wyższą porowatością. Oznacza to, że mają skłonności do przesuszania, a zbyt częste oczyszczanie może nasilić problem. Zaleca się mycie kręconych włosów co najmniej raz lub dwa razy w tygodniu. Można również zastosować metodę co-washingu, czyli używania dedykowanych odżywek zamiast szamponów, aby zachować naturalne oleje na skórze głowy.

Zwracaj uwagę produkty do pielęgnacji

Kręcone włosy wymagają specjalnych produktów, które pomagają zachować ich nawilżenie i elastyczność. Dedykowane szampony i odżywki zawierają składniki nawilżające, takie jak masło shea i oleje, które pomagają utrzymać naturalną wilgoć włosów. Produkty, które nie są przeznaczone do pielęgnacji skrętu, mogą okazać się zbyt delikatne.

Unikaj stosowania stylizacji na gorąco

Kręcone włosy są podatne na uszkodzenia, dlatego unikaj używania gorących narzędzi do stylizacji, takich jak prostownice czy lokówki. Można zastąpić je alternatywnymi metodami, takimi jak warkocze i wałki.

Chroń włosy podczas snu

Spanie na zwykłej poduszce może powodować tarcie i plątanie włosów, co może prowadzić do ich łamania i uszkodzeń. Aby temu zapobiec, można użyć satynowej poszewki lub związać włosy w luźny warkocz przed snem.

Wydobywanie skrętu – odpowiednia fryzura

Odpowiednie cięcie u fryzjera może pomóc w wydobyciu skrętu i podkreśleniu ich naturalnej struktury. Przedstawiamy propozycje fryzur, które pomagają w uzyskaniu pięknych kręconych loków.

Mocne cieniowanie

Cieniowanie na długości poprawi przepływ powietrza i zapobiegnie utracie równowagi proporcji lub efektu piramidy, czyli kiedy większa objętość włosów koncentruje się w okolicy końcówek. To cięcie polega na nakładaniu się na siebie przylegających pasm i optycznym zwiększeniu ich objętości.

Fryzura typu bob

Fryzura bob to idealna propozycja dla wszystkich kobiet bez względu na wiek, typ urody i kształt twarzy. Dzięki skrętowi, ta fryzura będzie wyglądać doskonale na każdych włosach, a odpowiednie cięcie pozwoli na dodanie objętości i lekkości. 

Mullet hair

To propozycja dla odważniejszych kobiet i mężczyzn. Mullet hair cechuje się krótszym cięciem z przodu, zaś dłuższym z tyłu głowy. Warto podkreślić, że wersję fryzury można dobierać indywidualnie do własnych potrzeb. Sama struktura cięcia może być gładsza lub nieco bardziej zadziorna.

Podsumowanie

Pielęgnacja włosów kręconych wymaga starannego podejścia i odpowiednich produktów. Zaleca się stosowanie nawilżających szamponów i odżywek oraz unikanie gorącego stylizowania i zbyt częstego mycia. Ważne jest również zabezpieczanie włosów podczas snu oraz regularne podcinanie końcówek. Aby podkreślić swoje loki, warto zainwestować w odpowiednie cięcie.

Redakcja jaalergik.pl

Zajmujemy się tematyką o zdrowiu, diecie i alergiach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

bezpieczne kosmetyki do makijażu dla dzieci
jaki proszek do prania dla niemowląt
bezpieczne kosmetyki w ciąży

Jesteś zainteresowany reklamą?

bezpieczne kosmetyki w ciąży