Z życia alergika

Co jest najważniejsze w mieszkaniu alergika? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale wiadomo, że podstawą jest uwolnić się od alergenów. Dlatego temat ten traktujemy tak szeroko i z różnych stron:

Budowa domu dla alergika
Wykańczanie domu alergika
Problemy w mieszkaniu
Jak urządzić mieszkanie alergika
Pokój dziecka alergicznego

Adaptacje strychów i piwnic

 

Filtrowanie powietrza
Urządzenia domowe
Utrzymanie czystości
Tkaniny i odzież

Odzież alergika

 

 

Alergicy często mają utrudnione i niekomfortowe życie. O ile w domu, stosując szereg zasad w urządzeniu mieszkania mogą uniknąć pobudzania infekcji to jednak po wyjściu z domu stają się bezbronni wobez otaczającego środowiska. Aby uświadomić te zagrożenia i podzielić się wiedzą jak sobie poradzić po wyjściu z domu, przygotowaliśmy kilka przydatnych tematów:

Alergik w ogrodzie, relaks poza domem
Garaż i budynki gospodarcze
Samochody dla alergików
 

 

Jaką mamy pewność, że wybierając się na zasłużony wypoczynek nie trafimy w miejsce gdzie urlop stanie się koszmarem a od ciągłej walki z alergią nie staniemy  się bardziej zmęczeni niż wyjechaliśmy? Aby temu zapobiec  przygotowaliśmy szereg porad oraz proponujemy ośrodki przygotowane na obsługę alergików lub takie, które są usytuowane w terenach sprzyjających neutralizacji objawów alergii.

Przygotowania, podróż, urlop alergika
Ośrodki lecznicze
Wyprawy małego alergika Ośrodki wypoczynkowe
Alergik za granicą SPA i gabinety odnowy

 

Alergia pokarmowa jest chorobową odpowiedzią organizmu na spożywane pokarmy lub związki zawarte w żywności. Alergia ta dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci. Ze względu na ostre objawy i częste występowanie u dzieci przydatne będą informacje na temat samej choroby ale również opisy produktów spożywczych.

Informacje na temat alergii pokarmowej podzieliliśmy na rozdziały:

1. alergia pokarmowa

2. rodzaje alergii pokarmowej

3. alergia pokarmowa - dieta i odżywianie

4. książka kucharska dla alergika

W przypadku alergii na kosmetyki i środki chemiczne najważniejsza jest właściwa pielęgnacja skóry. Często jest to główny  sposób leczenia zalecany przez dermatologów, którzy oczekują, iż właściwie pielęgnowana skóra sama poradzi sobie z tym, co ją uczula.
Z roku na rok na polskim rynku pojawia się coraz większy asortyment Kosmetyków dla alergików. Na portalu opisana jest specyfika alergii na chemię, tematyka higieny osobistej.
Dla Pań polecamy artykuł o uczulającym makijażu i alergii na farby do włosów. W katalogu produktów dla alergika przedstawiamy rówież gamę kosmetyków z podziałem według przeznaczenia. 

Właściciele psów i kotów coraz częściej cierpią na alergię. Częstotliwość zachorowań na alergię zwierzęcą w ostatnim okresie dynamicznie wzrosła i jest już niemal tak popularna jak uczulenie na pyłki traw i drzew.
W tym rozdziale przybliżymy co to jest alergia na zwierzęta.

Udostępniamy też katalog z opisem najpopularniejszych zwierząt, w którym każde opisane jest pod względem zagrożeń jakie niesie w sensie alergologicznym.

Katalog zwierząt domowych            Katalog zwierząt hodowlanych 

 

Szukanie w portalu

 
#Szukanie zaawansowane