Temat: Roztocza-walka z nimi?

Witam, może ktoś może mi poradzić jak usunąć roztocza z pluszaków, nie powinnam mieć wcale pluszowych rzeczy, ale mam kilka ulubionych moich dzieciaczkolw za którymi przepadają, prałam, ale pomiomo tego roztocza są na pluszakach, słyczałam ze sie wkłada do zamrażarki, czy to prawda?

2

Odp: Roztocza-walka z nimi?

Tak, wystarczy włożyć pluszaki na noc w worki foliowe i do zamrażarki.
Pomaga też częśte pranie w wysokiej temperaturze, ale zamrażanie chyba jest skuteczniejsze.
To samo można robić z poduszką na której śpi dziecko.

Pozdrawiam

3

A jak pościel jest najlepsza dla dziecka?

4

Są pościele dla alergików o które można zapytać się w sklepie czy też wyszukać w google sklepów które się sprzedażą takich pościeli specjalizują.

5

Jeśli dziecko ma alergię na roztocza, to najlepsza pościel jest taka, którą bez problemu wypierze się w wysokiej temperaturze - chyba 60 stopni (z tego co pamiętam). Moja koleżanka ma taką ze specjalnym wypełnieniem zawierającym środek, który zapobiega rozwijaniu się roztoczy. Na pewno warto też pościel często wietrzyć - teraz są mrozy, więc pozbędziesz się łatwo roztoczy z pościeli dziecka.

Alergia na roztocza - walczyć, walczyć swoimi sposobami!
http://alergianaroztocza.blog.onet.pl/

6

Większość rzeczy które są po praniu mają roztocza, to nieoznacza,że jak wypierzesz to giną roztocza.

7

Tak środki są skuteczne próbowałam i po praniu psikam ubrania. Materacyk dziecka, łóżko itd.

8

Roztocza najlepiej wymrozić albo wydusić w próżni a potem uprać albo porządnie wytrzepać. Wydusić można w foliowym worku, z którego wysysamy powietrze dwuobiegowym porządnym odkurzaczem, następnie należy poczekać aż zginą z braku tlenu (kilka min). Doskonały sposób właśnie na pościel a także na pluszaki. Wrazie pytań pisać.

9

Wymrażanie i wyduszanie może i niższy roztocza, ale nie usuwa z pośieli lub z pluszaków alergenów (specyficznych białek będących metabolitem roztoczy), więc polecam dodatkowe pranie po wykonaniu w.w. zabiegów. Na rynku są też specjalistyczne środki (preparaty) i wyroby antyalergiczne (np. pościel, kołdry itp.). Ja ostatnio testuje pościel satynową z nanocząsteczkami srebra. Producent się chwalił, że jest antyalergiczna i antybakteryjna, że posiada certyfikaty bezpieczeństwa... Trochę o tym poczytałem i postanowiłem zaryzykować. Skwituję krótko - naprawdę działa, śpi mi się dużo lepiej i przede wszystkim spokojniej. Polecam

Na rynku jest wiele środków antyroztoczowych: od pościeli po pokrowce aż do odkurzaczy i oczyszczaczy powietrza, ale nie można też przesadzać i żyć w nadmiernej  czystości i w sterylnym otoczeniu.
Na pewno należałoby pozbyć się z domu siedlisk kurzu takich jak dywany, grube zasłony czy koce. Pościel należałoby wymienić na antyroztoczową ze śliskim wypełnieniem sztucznym - tu mogę polecić np:
koldra-aegis-active-hygiene-220x200-biala-p-3418.html?attr=8592&opt=9&cPath=42_1
ewentualnie na swoją pościel użyć pokrowiec przeciwroztoczowy np piórexa:
pokrowiec-materac-zamkiem-antyroztoczowy-piorex-160x200x16-p-3451.html?attr=7533&opt=9&cPath=42_77

lub allergocover:

Przy okazji ostatni pokrowiec wykazuje w badaniach dużą barierowość na główny alergen kota.

Na roztocza są również specjalistyczne  środki biobójcze jak Allergoff - zna go chyba każdy Polski alergolog bądź Pip Allergy Free ( naturalny bezchemiczny oprysk) które używamy raz na pół roku.

W sezonie kaloryferowym trzeba  wietrzyć , starać się nie przegrzewać mieszkań, wystawiać pościel, pluszaki a nawet piżamę na mróz. To wszystko powinno polepszyć jakość codziennego życia, ale oczywiście nie wolno zapominać o leczeniu alergologicznym.

11

Witam wszystkich serdecznie
Jeśli jest ktoś zainteresowany skutecznym pozbyciem się roztoczy i bakterii w całym mieszkaniu łącznie z pościelą i pluszowymi zabawkami ale zaznaczam ze zabiegi trzeba przeprowadzać kilka razy do roku lub przynajmniej raz w miesiącu to proszę o kontakt na emajl wojtekli2@wp.pl
pozdrawiam