1

Temat: Jakie zioła pomogą łagodzeniu alergii ?

Nie bede ukrywał, ale nie jestem lekomanem i ogólnie staram się nie uzywać żadnych leków, gdyż tego nie toleruję... smile
wszystko próbuję leczyć ziołami, co jest przekazywane w mojej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Jednak wydaje mi się, że po raz pierwszy dopadła mnie alergia na pyłki. Czy ktoś wie jakie zioła pomogą złagodzeniu alergii ? chodzi mi również o zaczerwienienia na dłoniach, ktore nie chcą zejść. Proszę o pomoc, gdyż nie mam zamiaru wybierać się do lekarza smile:):):D

2

Odp: Jakie zioła pomogą łagodzeniu alergii ?

W zaostrzeniu choroby w okresie kwitnienia traw powinno się zastosować dietę jarską, łącznie z półgłodówkami jeden raz w tygodniu, często pić wywar z mięty, dziurawca i szałwii lub mieszanki ziół, według recepty ks. A. C. Klimuszki: fiołka trójbarwnego, świetlika, dziurawca, skrzypu, kolendry, tasznika, pokrzywy, bylicy, kruszyny, bukwicy, perzu. Wszystkie zioła w jednakowej ilości zmieszać i pić odwar 3 razy dziennie szklankę przed posiłkiem.
Po tygodniu lub lepiej dwóch możemy zmienić zestaw ziół na nieco inny, proponowany przez ojców Bonifratrów: liść babki, ziele przetacznika, leśnego skrzypu, rdestu ptasiego, poziewnika, perzu, tataraku, liść podbiału, kłącze pięciornika, liść brzozy, korzeń mniszka.
Ostatnio odkryłem też, co ciekawe! grzyby do własnej hodowli, i to dzięki artykułowi o nich
http://www.jaalergik.pl/grzyby-pomocne- … c_103.html

Proszę spróbować smile

Kichałem... sad
Kicham... sad
Będę kichał ? <niewiem>
Samozwańczo nazwałem się dobrym duszkiem forum big_smile
Alergia a raczej alergie na : kobalt, pyłki i kurz

3

smile
już zabieram się za robienie mieszanki smile dam znać po jakimś czasie czy jest poprawa smile
a grzybów nie chce mi się hodować, nie mam gdzie za bardzo
dlatego wolę kupić od razu preparat
też jakies wyjście
zobaczymy jak zadziała

4

Ja tam w zioła nie wierzę, wolę zaufać pigułkom big_smile ale grzybki zjem chętnie wink)

Alergia na roztocza - walczyć, walczyć swoimi sposobami!
http://alergianaroztocza.blog.onet.pl/

5

i jakie efekty?

6

Moja żona robi pastę serową z czosnkiem. Może to nie jest jakaś mieszanka ziołowa, ale dzięki niej mniej kicham:) Czosnek troszkę pomaga, polecam!

7

Witam serdecznie

Ja osobiście poleciłabym osobom mającym problemy z alergiom picie żelu aloesowego ale naprawdę dobrego żelu. Takiego, który posiada certyfikat Międzynarodowej Rady Do Spraw Aloesu IASC i jest robiony z czystego miąższu aloesowego pozbawionego aloiny składnika wywołującego uczuleni, naprawdę efekty są znakomite tylko najlepiej jest zrobienie sobie kuracji przynajmniej 6 miesięcznej.

8

Muszę wypróbować zioła synkowi, mięta parzona ma pomóc, a lipka?

9

Raczej nie wierzę żeby alergika leczyły same zioła. Te grzyby rzeczywiście interesujące, dobre opinie mają.

10

Przede wszystkim pokrzywa i to najlepiej suszona na zimno, są na rynku tabletki z ekstraktu pokrzywy ale lepiej ją zbierać samodzielnie (koniecznie przed kwitnieniem) i wysuszyć w pokoju, ważne zeby nie zalewać wrzątkiem tylko np zalać zimną wodą i wypić, można też sałatki z pokrzywy jeść.

Pokrzywa zawiera naturalna antyhistaminę w dużych ilościach dlatego ejst tak cenna

Czosnek surowy, jeden ząbek dziennie - rozszerza naczynia i pomaga oddychać zwłaszcza astmatykom

11

ja sie wspomagam taką herbatką (przepraszam, ze chamsko spisalam sklad wink ):
ziele swietlika, przytulii, ostrozenia, pokrzywy, owoc maliny, rozy, korzeń dziegla lesnego, mniszka, lopianu, klacze pieciornika, platki nagietka

to jest mieszanka firmy Dary Natury, polecana dla alergikow.

12

Mi zioła pomogły dlatego wierzę w zioła! Miałam alergię i już jej nie mam! Pozbyłam się w kilka miesięcy. Jak to zrobiłam - to proste - zioła muszą działać ( te działają, które nie były poddane pasteryzacji bowiem wysoka temperatura niszczy aktywne bioskładniki). Najlepsze są takie zioła, które są znane i stosowane od dawna w medycynie ludowej. Mi pomogły i dlatego polecam te produkty ziołowe, dzięki którym pozbyłam się alergii. Jestem już konsultantem tej firmy. Założyłam własna stronę internetową zdrovie.mycali.biz   Można tu przeczytać co stosowałam aby pozbyć się alergii oraz kupić produkty w cenie hurtowej (od razu tzn. od pierwszego zakupu). Zapraszam! Ja już nie mam alergii!

13

Słyszałam, że zioła prędzej alergię spowodują, niż ją wyleczą lub złagodzą ...niestety.     Co do czosnku - leczy ogólnie infekcje dróg oddechowych i chyba tylko tak mógłby nam, alergikom pomóc; coś w nim takiego zresztą jest, że kto wie...Powinni się  jednak badaniem go zająć naukowcy, a nie sami chorzy , na własną rękę.

14

mam 35 lat, na azs cierpiałam od urodzenia. jak miałam 20 lat trafiłam do zielarza (www.zielarz.prv.pl) po kilku kuracjach (jedna trwa około 3 miesięcy) jestem zdrowa smile wiem że dla wielu może wydać się to niemożliwe ale czasem warto uwierzyć w inne metody niż sterydy.

15

Ja również nie jestem zwolennikiem naturalnych metod, nie ma to jak chemia ;]

16

Nie wiem czemu ale ja również nie wierzę za bardzo w działanie ziół. To znaczy wiem, że mogą podziałać ale jakoś nie wydaje mi się, że są w stanie wyleczyć coś na stałe, a już tym bardziej pomóc na poważniejsze dolegliwości. Ostatnio dużo dobrego czytałam o nich na stronce aptekimedyczne.pl ale fakt jest faktem, że w razie czego od razu zastosowałbym apteczne medykamenty.

17

Też jestem fanką ziół (jeśli tak można powiedzieć). Na pokrzywki i zaczerwienienia na skórze niewiadomego pochodzenia stosuję fiołka, w postaci naparu. Jednak jeśli ktoś chciałby po niego sięgnąć to proponuję zapoznać się z opisem fiołek, bo to ziółko ma przeciwwskazania do stosowania. Pozdrawiam i oczywiście życzę zdrówka.

18

A jak długo należy stosować takie zioła? Gdzie je bezpiecznie kupić? Do tej pory najbardziej naturalne na alergię jakie stosowałem to wapno

19

A co myslicie o naparze z pokrzywy?